Спецпроект

Президент привітав. Але не всіх. Що скаже греко-католичка Герман?

5 мільйонів українських греко-католиків, які теж святкують Різдво за юліянським календарем, пан Янукович не привітав. Тобто й не зарахував їх до "великого і гідного народу України".

Президент Янукович увечері 6 січня привітав по телевізору зі Святом Різдва Христового "великий і гідний народ України". І весь православний світ. Можете прочитати на його сайті.

5 мільйонів українських греко-католиків, які теж святкують Різдво за юліянським календарем, пан Янукович не привітав. Тобто й не зарахував їх до "великого і гідного народу України". Не думаю, що зі злого умислу розколоти український народ за конфесіями - скоріше з природного свого невігластва. І не лише свого, а й усієї Адміністрації, безмежно далекої від української культури.

Цікаво, як греко-католичка Ганна Герман виправдає свого шефа?

А ось і повний текст привітання, який весь Святвечір крутили всі телеканали:

"Дорогі мої сестри і брати, - усі співвітчизники, об'єднані у великий і гідний народ України!

Господь дав нам ласку дочекатися і цього року того визначного вечора, коли усі православні християни з надією вдивляються в небо, де сходить Різдвяна зоря. Зоря, що сповіщає про народження Божого Сина.

Я щасливий, що в ці хвилини ми разом, увесь православний світ, славимо дитя Господнє і з вірою та любов'ю дивимося в перспективу нового року, який, ми маємо надію, принесе нам усім багато радості, здоров'я, мир і благодать на нашу землю.

Дай нам Боже щастя. Дай Боже кожній родині і кожній людині нових сподівань і впевненості в завтрашньому дні.

Добра, удачі, радості усім людям!

Христос Рождається!

Славімо Його!".

Ірина Цибух: Посмертний лист Ірини Цибух

Журналістка, медик добровольчого батальйону "Госпітальєри" Ірина Цибух із позивним "Чека" загинула на фронті 29 травня, їй було 25 років. Посмертний лист опублікував брат Ірини Юрій.

Петро Долганов: "Зміщення акцентів", чи пошук істини? Якою має бути українська відповідь на інструменталізацію пам’яті про Голокост під час війни

Успішний і вільний розвиток студій Голокосту – вже сам по собі засвідчуватиме абсурдність аргументів кремлівської пропаганди. Детальніше вивчення тих напівтонів, до інструменталізації яких часто вдаються російські пропагандисти, – чи не найкраща "зброя" в контрпропагандистській діяльності.

Тетяна Терен: Утойя - острів збереження пам'яті

22 липня 2011 року норвезький правий екстреміст Андерс Брейвік убив 77 людей. Восьмеро загинуло під час вибуху бомби біля будівель парламенту в Осло, ще шістдесят дев'ять Брейвік убив того ж дня у молодіжному таборі на острові Утойя неподалік від Осло, перевдягнувшись у поліцейського. Це найбільші втрати в історії Норвегії після Другої світової війни. Нині острів позиціонує себе насамперед "як місце для збереження пам'яті і продовження життя".

Артем Чех: Безликий далекий траур

Велика сіра трагедія, глевка маса болю і страждань, список дрібним шрифтом нікому не відомих, нікому не потрібних, приречених на забуття. І добре, що забудуть не всіх. Але й не всіх пам'ятатимуть. Так є. І це ок. Хоч і хотілося б знати і пам'ятати усіх.