1975: Брежнєв диригує з'їздом польських комуністів. ВІДЕО

Під час Сьомого з'їзду Польської об'єднаної робітничої партії гість з'їзду Леонід Брежнєв диригував делегатами під час спільного виконання "Інтернаціоналу".

ПОРП - прорадянська марксистська партія, правляча сила в Польській народній республіці 1948-1989 рр. Сьомий партійний з'їзд відбувся у Варшаві у грудні 1975 року, на нього приїхали колеги з інших країн соціалістичного табору.

Ця історія була в ПНР "міською легендою", непідтвердженим історичним анекдотом. Але в 1990-х було знайдено плівку з записом диригування на з'їзді.

"Під час співу "Інтернаціоналу" Брежнєв як диригент повернувся до залу і почав керувати делегатами, надимаючи щоки і вимахуючи руками, - згадує тогочасний перший секретар ЦК ПОРП Едвард Ґєрек. - З відстані справляв ураження п'яного, хоча насправді був нафарширований ліками".

На цьому відео Ґєрек стоїть найвище і безпомічно, хоч і схвально, дивиться на Брежнєва за трибуною.

"Пізніше, під час виголошення мною програмної резолюції, Брежнєв поводився так галасливо, що я ледве дочитав. - згадує персек ПОРП. - Виявилося, що він хвалився перед сусідами [головами компартій НДР, Чехословаччини і Румунії - ІП] якоюсь золотою ручкою".

Дивіться також:

Росіяни вважають українця найкращим правителем XX сторіччя

1970: новорічне звернення Брежнєва до радянського народу. ВІДЕО

1982: похорони Брежнєва. Труна падає у могилу. ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Брежнєв"

Інші матеріали за темою "Польща"

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.