Спецпроект

1984: реклама першого Macintosh від Apple

Рекламний ролик авторства Рідлі Скотта, який крутився всього один день, але став класикою. "Макінтош" бореться з тиранією Великого Брата і обіцяє, що 1984-ий рік не стане "1984-им" із роману Орвелла.

27 (!) років тому компанія Apple представила свій персональний комп'ютер - Macintosh. Це був перший ПК з графічним інтерфейсом і мишею, котрі стали простішими для стосунків пересічного юзера з компом, ніж інтерфейс командного рядка.

Перед презентацією нового продукту "яблучники" запустили рекламу з анонсом події. Ролик був у ротації всього добу, але став класикою.

Сюжет обігрує похмуру антиутопію Джорджа Орвелла. Спортивна героїня, яка, очевидно, і має символізувати новий продукт, знищує екран, з якого Великий Брат провадить для зазомбованих громадян п'ятихвилинку ненависті.

Інтер-Нєт! Чому СРСР так і не створив державну інформаційну мережу

І слоган: "24 січня Apple Computers представить Macintosh. І ви побачите, чому 1984 не виглядатиме, як "1984".

Режисером ролику був Рідлі Скотт.

З того часу продукція компанії стала настільки культовою, що вже з'явилися і сатиричні пародії на перший рекламний ролик Мака, де Великим Братом виступає засновник Apple Стів Джобс.

Відеозапис презентації першого Macintosh (ПК говорить, жартує, що не треба довіряти компам, "яких ви не можете підняти" і хвалить своїх творців Джобса і Возняка :) під овації величезного залу) дивіться тут.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.