Спецпроект

У Польщі у підвалі будинку знайшли скарб вартістю 12 млн. грн. ФОТО

Будівельники знайшли скарб давніх монет у Кракові. Будівля, яку готували під квартири та готель, колись належала чернечому ордену.

Людмила Ігнатенко заявила, що не давала дозволу HBO розповідати її історію в серіалі «Чорнобиль». ВІДЕО

Дружина загиблого пожежника-ліквідатора аварії на ЧАЕС Людмила Ігнатенко, яка стала прообразом головної героїні у серіалі від HBO «Чорнобиль», заявила, що не давала каналу дозволу розповідати її історію.

СБУ передала Рівненському музею понад 1000 предметів вилучених у контрабандистів

Служба безпеки України передала Рівненському обласному краєзнавчому музею понад 1000 предметів старовини, серед яких особливу культурну цінність мають меч XІV-XVст., колекція стародавніх монет різних номіналів та періодів чеканки.

На Запоріжжі показали 2 відреставровані козацькі човни. ВІДЕО

Грант на реставрацію – близько 70 тисяч доларів – виділив фонд збереження культурної спадщини посольства США в Україні.

Homo erectus: давні люди жили значно довше, ніж вважали досі. ФОТО

Давній родич сучасної людини ще відносно недавно жив на території Південно-Східної Азії, свідчить нове дослідження.

АНОНС: «Розсекречені». Презентація онлайн-курсу про роботу з архівами КҐБ

Онлайн-курс «Розсекречені» детально розповідає, як розібратися з документами комуністичних спецслужб. Під час презентації експерти та розробники розкажуть про зміст курс та специфіку навчання, а також поділяться інсайтами створення освітнього міні-серіалу.

У Берліні встановили пам’ятну дошку на місці першого посольства України. ФОТО. ВІДЕО

У центрі німецької столиці, неподалік відомства канцлера, у суботу, 21 грудня, встановлено пам’ятну дошку на місці розміщення першого дипломатичного представництва України в Берліні.

У Кракові після тривалого ремонту відкрили найстарший у Польщі музей. ФОТО

У Кракові, після 10 років ремонту, урочисто відкрили Музей князів Чарторийських, у якому є, зокрема, найцінніша картина польських колекцій - «Пані з горностаєм» Леонардо да Вінчі.

Через обміління Дністра, з'явилась робота для археологів

Археологи Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника активно досліджують прибережну зону Дністра, де відбулось різке падіння води.

У соборі Паризької Богоматері вперше за 200 років не буде різдвяної меси

Уперше за 200 років у соборі Паризької Богоматері, що у квітні постраждав від пожежі, не відбудеться традиційна різдвяна служба - святкову месу проведуть у сусідньому храмі.

Перша пресконференція Голови УІНП Антона Дробовича. ТЕЗИ

Сьогодні у Києві відбулася перша велика пресконференція новопризначеного Голови Українського інституту національної пам’яті Антона Дробовича за участі Міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського.

У Харкові відкрили виставку золотих прикрас, яким понад 2,5 тис. років ФОТО

У Харкові в університетському Музеї археології відкрилася виставка-презентація, на якій представлені артефакти, включаючи жіночі прикраси з золота VIII-IV століть до Р.Х.

У Росії повісили банер зі Сталіним в образі «Термінатора»

У Балахні (Нижегородська область, РФ) на одному з будинків встановили банер з Йосипом Сталіним в образі героя фільму «Термінатор».

На Тернопільщині перепоховали останки воїнів УПА. ФОТО

20 грудня 2019 року у місті Шумську, що на Тернопільщині, відбулося урочисте перепоховання вояків Української повстанської армії, учасників збройного підпілля ОУН, закатованих НКВД у 1940-1950-х роках.

АНОНС: Презентація щоденників Івана Лисяка-Рудницького

Щоденники проливають нове світло на центральні сюжети української історії XX століття, а також на формування Івана Лисяка-Рудницького як історика.

АНОНС: Пресконференція про вільне копіювання архівних документів

Мін’юст та Державна архівна служба відновлюють права користувачів на вільне копіювання архівних документів.

Путін заявив, що українців вигадав "граф Потоцький"

Президент Росії Володимир Путін під час щорічної підсумкової пресконференції неодноразово говорив про близькість росіян та українців і назвав своє бачення, хто є автором української ідентичності.

АНОНС: Лекція «Щедрик»: Петлюра vs Голлівуд»

Як український «Щедрик» Миколи Леонтовича потрапив за кордон? Хто спродюсував мистецьку інтервенцію «української весни»? Чому Україна не сьогодні розпочала культурно-інформаційну протидію російській пропаганді в світі і чи не була вона більш успішною 100 років тому?

Історики створять 3D-моделі затонулих у Дніпрі човнів XVIII століття. ВІДЕО

Гідроархеологи протягом тижня досліджували на дні Дніпра дубель-шлюпки, що затонули в 1739 році, і вже за кілька днів представлять їх 3D-моделі.

Маніфест засновника сучасних Олімпійських ігор продали за майже $9 млн

Оригінальний олімпійський маніфест, що описує основи сучасних ігор, побив світовий рекорд найдорожчого спортивного памʼятного предмета, проданого на аукціоні.