Рeзультати третього дня досліджeнь в Грушовичах. ФОТО

З 24 травня Служба розшуку та ідентифікації польського Інституту національної пам'яті проводить археологічні роботи на кладовищі в Грушовичах в Підкарпатському воєводстві.

АНОНС: У Києві пройде історичний фестиваль «Цивілізація»

«Цивілізація» – це фестиваль Живої Історії під відкритим небом. Відтворення історичних періодів, побуту та атмосфери віків починаючи з античності і до ХХ століття, як Української так і всесвітної Історії.

Штат Міссурі визнав Голодомор геноцидом проти українців

Тільки сьогодні стало відомо, що штат Міссурі ще у квітні приєднався до визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Рeзультати другого дня досліджeнь в Грушовичах. ФОТО

З 24 травня Служба розшуку та ідентифікації польського Інституту національної пам'яті проводить археологічні роботи на кладовищі в Грушовичах в Підкарпатському воєводстві.

Перші знахідки на місці пам’ятника у Грушовичах. ФОТО

З 24 травня Служба розшуку та ідентифікації польського Інституту національної пам'яті проводить археологічні роботи на кладовищі в Грушовичах в Підкарпатському воєводстві.

АНОНС: Лекція "Маленька професорівна"

У Києві говоритимуть про Катерину Михайлівну Грушевську – знану дослідницю, зірку першої величини української науки.

«Ікони революції» на Грушевського знову замальовані. Вже вшосте

Вчора, 24 травня, автор знакових графіті під псевдо «Соціопат» поширив на своїй сторінці відео, де невідома особа замальовує копійні зображення «Ікон революції», що на вул. Грушевського, 4. Судячи з коментаря «Соціопата» та змісту написів («Fake» – фальшивка), він, якщо і не власноручно замальовував зображення, то підтримує тих, хто це зробив.

У Тернополі відкрили виставку про ЗУНР

Учасники війни на Донбасі стали в один ряд із вояками Галицької Армії.

АНОНС: Польсько-українській конфлікт від А до Z. Презентація книжки Богдана Гудя

У Луцьку презентують дослідження відомого львівського історика про польсько-український конфлІкт.

АНОНС: Киян познайомлять із литовськими "лісовими братами"

До 100-річчя відновлення Литовської державності та дня вшанування партизанів, армії та суспільної єдності Литви, Київське товариство литовської культури ім. Майроніса запрошує всіх охочих на відкриту лекцію "Лісові брати: знайомство з литовськими партизанами (1944-1956)".

АНОНС: Пам’яті Любомира Гузара. Перший публічний захід вшанування

У Києві відбудеться перший публічний музейний захід вшанування пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара в перші роковини відходу до Вічності.

Відзначення 250-річчя Коліївщини – заява Ваад України

Ваад України висловив стурбованість рішенням Київради провести у столиці урочисті заходи в ознаменування 250-річчя Коліївщини.

В археологічному заповіднику Пліснеськ зловили «чорного археолога»

20 травня трапився неприємний інцидент на території Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ». Співробітники виявили та зафіксували факт незаконних пошукових робіт на території пам’ятки археології національного значення “Городище літописного міста Пліснеськ” поблизу дитинця літописного городища та на курганному могильнику.

У Харкові представили проект пам'ятника Героям Небесної сотні. ФОТО

Архітектурна концепція публічного простору площі Героїв Небесної Сотні включає пам'ятник, джерела і газони.

АНОНС: Екскурсія «Українська мова в графіті Софії Київської ХІ–ХІІІ ст.»

У Києві пройде науково-популярна лекція-екскурсія В’ячеслава Корнієнка Українська мова в графіті Софії Київської ХІ–ХІІІ ст.

В Ізяславі на межі знищення палац Сангушків. ФОТО

Пам’ятка архітектури та містобудування національного значення під загрозою знищення.

Наші предки були комахоїдами?

Фахівці з Каліфорнійського університету в Берклі (США) провели аналіз геномів 107 різних видів ссавців і прийшли до висновку, що далекі предки людини були переважно комахоїдними.

«У Польщі ніколи не буде пам’ятників УПА» - віце-президент IPN

Інститут національної пам'яті Польщі проведе роботи в місці, де знаходився пам'ятник УПА. У разі виявлення останків вони будуть перепоховані в могилах.

В Україні відзначають 100-річчя морської піхоти. ІНФОГРАФІКА

Морські піхотинці до останнього трималися в Криму під час окупації півострова російськими військами ( 2014 рік), а нині гідно несуть службу на Донбасі та інших важливих напрямках, захищаючи незалежність і територіальну цілісність нашої держави.

У Києві презентували книжку про ліквідацію керівників ОУН в Польщі. ФОТО. ВІДЕО

До двадцятиріччя спільного україно-польського видавничого проекту «Польща та Україна у тридцятих-сорокових роках ХХ століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб» презентовано черговий, дев’ятий том, до якого увійшли унікальні документи Архіву Служби безпеки України та архіву Інституту національної пам’яті Республіки Польща (ІНП РП).