Росіянин убив ветерана через суперечку про штурм Берліна

У Росії судитимуть 65-річного жителя Тевризського району Омської області, який убив 95-річного ветерана Другої світової війни.

Очаківський краєзнавчий музей поповнився артефактами з морського дна

На Миколаївщині в межах заходу "Море повертає" Очаківському краєзнавчому музею передали археологічні знахідки, підняті з дна Чорного моря.

Кроманьйонці запекло воювали з неандертальцями й тисячоліттями не могли взяти гору – вчені

Кроманьйонці запекло воювали з неандертальцями, своїми непрямими родичами, і довгий час зазнавали поразки. Цьому є достатньо археологічних свідчень — наприклад пробиті голови та поламані кінцівки давніх людей.

У Бресті вшанували пам’ять українського поета Дмитра Фальківського

Дипломати консульства України в Бресті поклали квіти до обеліска українського поета Дмитра Фальківського (Левчука) з нагоди 122-ої річниці від дня його народження.

УІНП звернувся до правоохоронців у зв’язку з відновленням обеліска Червоній армії у Каховці

Наприкінці жовтня 2020 року в Каховці Херсонської області відновили обеліск на місці командного пункту Червоної армії. Пам’ятний знак пов’язаний зі встановленням радянської влади на території України, а тому порушує чинне законодавство. Український інститут національної пам’яті направив до Національної поліції України та Служби безпеки України офіційні листи щодо розслідування цього інциденту та притягнення причетних до відновлення обеліска до відповідальності.

АНОНС: Виставка «Володимирова спадщина: Київська православна митрополія у калейдоскопі української історії XVII–XVIII ст.»

Національний музей історії України запрошує на виставку «Володимирова спадщина: Київська православна митрополія у калейдоскопі української історії XVII–XVIII ст.», яка відкривається до огляду 7 листопада 2020 року.

У Лондоні на аукціоні продали унікальну римську монету на честь вбивства Юлія Цезаря

Золота монета EID MAR, яку після вбивства знаменитого римського правителя Гая Юлія Цезаря відчеканив його вбивця Марк Юній Брут, продана на онлайн-аукціоні за рекордні 3,49 мільйона доларів. Всього відомо про існування трьох подібних монет.

На Херсонщині після реконструкції відкрили садибу-музей Остапа Вишні

Колишня дача письменника у селі Кринки Олешківського району знову прийматиме відвідувачів. Урочисте відкриття музею-садиби Остапа Вишні після реконструкції відбулося цими вихідними.

В Івано-Франківську презентували третій том Енциклопедії ЗУНР

В Івано-Франківську, в Прикарпатському національному університеті імені Стефаника, презентували третій том Енциклопедії ЗУНР (Західно-Української Народної Республіки).

АНОНС: У Києві презентують відновлену базу даних репресованих «Український мартиролог ХХ століття»

Наприкінці тижня відбудеться презентація на тему: Відновлення науково-пошукового інтернет-проєкту «Український мартиролог ХХ століття».

У Франківську хочуть декомунізувати дві вулиці

В Івано-Франківську бригада декомунізаторів ініціює перейменування вулиць Островського та Богунська на Гриневичів і Шепаровичів відповідно.

В Індії шахраї продали лікарю "лампу Аладіна" за понад $40 тисяч

В індійському штаті Уттар-Прадеш поліція заарештувала двох чоловіків, які переконали місцевого лікаря, що мають чарівну "лампу Аладіна", й отримали від нього кількадесят тисяч доларів.

Новий наклад книжки про Стуса вже пакують для відправки в магазини та покупцям

Новий наклад книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», яку вимагав заборонити проросійський політик Віктор Медведчук, вже надійшов на склад і пакується для відправки у книгарні та прямим покупцям.

Інститут нацпам'яті та "Історична правда" презентували цикл фільмів про українських дисидентів. ВІДЕО

УІНП та «Історична правда» презентували документальний проєкт, присвячений трьом українським дисидентам – Ірині Стасів-Калинець, Миколі Руденку та Святославу Караванському.

На Полтавщині відкрили меморіальну дошку генерал-поручнику армії УНР Сергію Дядюші. ВІДЕО

Вона прикрасила фасад Хорольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1, адже борець за незалежність України у ХХ столітті, майбутній видатний український військовий діяч, генерал-поручник Армії УНР народився 150 років тому, 1870 року у Хоролі.

У Каховці демонтували пам’ятну дошку більшовикам, яку на днях відновили

У Каховці демонтували пам’ятну дошку, яку днями відкрили всупереч закону про декомунізацію.

Міська влада Сан-Антоніо визнала Голодомор геноцидом

Міська влада американського міста Сан-Антоніо, штат Техас, схвалила петицію, подану неприбутковою організацією "Українське Сан-Антоніо" (Ukrainian San Antonio), щодо прийняття прокламації про офіційне визнання Голодомору 1932-1933-х років як геноциду українського народу.

Перемир'я між інститутами нацпам' яті Польщі та України відкладається

Офіційно - через стан здоров'я керівників польського інституту національної пам'яті

Вандалізм у Бабиному Яру

Розбито пам’ятну плиту на якій закарбовані імена учасників Похідної Групи ОУН, яких нацисти розстріляли у 1941-1942 роках

У Білорусі відбулась Ніч розстріляних поетів

Акція "Ніч розстріляних поетів" проводиться на згадку про ніч з 29 на 30 жовтня 1937 року, коли в мінській в'язниці НКВС було вбито понад сотню представників білоруської інтелігенції. 22 з них - письменники