На Хмельниччині невідомі знесли погруддя енкаведисту Антону Одусі

У Славуті на Хмельниччині знесли пам’ятник енкаведисту Антону Одусі. У регіоні він відомий розстрілами воїнів УПА та катуванням полонених.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співзасновник проєкту "Декомунізація. Україна" Вадим Позняков, передає Локальна історія.

 

Активіст підкреслив, що Антон Одуха особисто катував та вбивав вояків УПА, "а бійці його загону вбивали навіть українських дітей".

До того ж, за інформацією Познякова, у Славуті біля краєзнавчого музею стоїть ще одне погруддя енкаведисту.

"Загальна кількість об'єктів на Хмельниччині дуже велика. Як для демонтажу так і вулиць перейменувати треба ще дуже багато. Це мене дуже дивує, враховуючи, який західний це регіон", – написав Вадим Позняков.

Водночас видання Zaxid.net повідомило, що повалення пам'ятника енкаведисту Одусі розслідує поліція.

 

За даними журналістів, у четвер, 3 лютого, невідомі звалили у Славуті погруддя енкаведисту Антону Одусі. Наразі поліція встановлює причетних до цього осіб.

Відомо, що до міськради Славути неодноразово зверталися мешканці з проханням демонтувати пам'ятник з огляду на закон про декомунізацію, втім цього так і не було зроблено.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.