У Кам’янці-Подільському відбудеться фестиваль середньовічної культури

У Кам’янці-Подільському на Хмельниччині 2-4 вересня відбудеться фестиваль середньовічної культури Ruthenica Medievalis.

Про це повідомляє Кам'янець-Подільська міська рада.

 

"Ruthenica Medievalis та Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник 2 вересня запрошують на фестиваль, що продемонструє матеріальну культуру та одяг часів Великого Князівства Литовського", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що учасники фестивалю відтворять події 1398 року та одну з найбільших битв XIV століття у Східній Європі між військами Золотої Орди та східноєвропейського союзу в складі сил Литовсько-Руської держави, Польщі, Тевтонського Ордену, Молдови і Волощини, а також татар Тохтамиша.

Окрім цього, програмою заходу передбачені лицарські бої, середньовічні ігри, лучний турнір, факельна хода, середньовічний ярмарок, озброєний похід з маневрами.

Фестиваль Ruthenica Medievalis проходитиме на території Старого замку.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.