У Чехії відбудеться фотовиставка «Україна. 30 років свободи»

Посольством України в Чехії запросило на відкриття фотовиставки «Україна. 30 років свободи», присвяченій 30-й річниці незалежності України.

Про це повідомляється на сторінці події у Фейсбуці.

 

"На фотографіях, ретельно відібраних нами у співпраці з нашими партнерами, зафіксовані найважливіші віхи новітньої історії нашої країни. Вони нагадають моменти радості, гордості та перемог, але також смутку і втрат, які українці прожили за тридцять років з часу відновлення незалежності України, розкажуть про доленосні події, які згуртували наш народ і сформували нашу державу", – йдеться в повідомленні.

 

Виставка буде розміщена на пішохідній зоні вулиці На Пршікопі, поряд з будинками № 6 – 8 та виходом зі станції метра "Мустек".

Символічне відкриття відбудеться у суботу, 14 серпня, о 13.00. Виставка триватиме до 30 серпня.

У підготовці виставки були використані документальні фотографії агентств Укрінформ і ČTK, фотобанку ukraine.ua та проєкту Ukraїner, роботи українських фотографів Олександра Клименка та Олексія Фурмана, світлини з особистих архівів активістів Давіда Конечного, Ксенії Майзнерової, Зоряна Кіся та інших.

У Посольстві зауважили, що виставка підготовлена за підтримки мерії Праги та проводиться під патронатом мера міста Зденєка Гржіба.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР