Археологи знайшли у Китаї 2600-річний монетний двір

На місці стародавнього міста Гуанчжуан на сході Китаю археологи знайшли залишки монетного двору, в якому виготовляли гроші ще 2600 років тому

Науковці вважають, що це найстаріший монетний двір у світі, повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на National Geographic.

 

Знайдені монети мають форму лопати, жодних спеціальних знаків на них не виявили. Лопатовидні монети є найдавнішою формою товарних грошей, які використовували за часів китайської династії Чжоу до 221 року до нашої ери. Крім монет, археологи знайшли глиняні форми для їх виготовлення та шматки металевого сміття.

Вік монет визначили за допомогою радіовуглецевого датування. До цього найдавнішими монетами вважалися ті, які знаходили в Туреччині та Греції.

Загалом протягом розкопок з 2015-го до 2019-го року археологи знайшли на цій території велику ремісничу зону: майстерні з виробництва бронзи, кераміки, нефриту та кістково-артефактних виробів. 

Ливарний завод бронзи займав найбільшу площу. На його території знайшли понад 2 тисячі ям для вивантаження виробничих відходів, в яких було багато ковшів, незавершених чи розбитих бронзових виробів, глиняних форм, вугілля та уламків печі.

Звідти вилучили понад 6 тисяч глиняних форм для виготовлення ритуальної посудини, зброї, фурнітури для колісниць, музичних інструментів та прикрас.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.