Археологи знайшли у Китаї 2600-річний монетний двір

На місці стародавнього міста Гуанчжуан на сході Китаю археологи знайшли залишки монетного двору, в якому виготовляли гроші ще 2600 років тому

Науковці вважають, що це найстаріший монетний двір у світі, повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на National Geographic.

 

Знайдені монети мають форму лопати, жодних спеціальних знаків на них не виявили. Лопатовидні монети є найдавнішою формою товарних грошей, які використовували за часів китайської династії Чжоу до 221 року до нашої ери. Крім монет, археологи знайшли глиняні форми для їх виготовлення та шматки металевого сміття.

Вік монет визначили за допомогою радіовуглецевого датування. До цього найдавнішими монетами вважалися ті, які знаходили в Туреччині та Греції.

Загалом протягом розкопок з 2015-го до 2019-го року археологи знайшли на цій території велику ремісничу зону: майстерні з виробництва бронзи, кераміки, нефриту та кістково-артефактних виробів. 

Ливарний завод бронзи займав найбільшу площу. На його території знайшли понад 2 тисячі ям для вивантаження виробничих відходів, в яких було багато ковшів, незавершених чи розбитих бронзових виробів, глиняних форм, вугілля та уламків печі.

Звідти вилучили понад 6 тисяч глиняних форм для виготовлення ритуальної посудини, зброї, фурнітури для колісниць, музичних інструментів та прикрас.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.