Зеленський і Хржановський поговорили про Бабин Яр на Форумі "Україна 30"

Скандальний режисер із РФ, який займається в Україні Меморіалом «Бабин Яр», виступив одразу після президента.

Сьогодні участь у Всеукраїнському форумі "Україна 30. Гуманітарна політика" взяв глава держави Володимир Зеленський та скандальний російський режисер, худкерівник Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Ілля Хржановський, повідомляє Главком.

 

Перший день присвячений обговоренню трагедії в Бабиному Яру та Голодомору. Також завтра обговорюватиметься тема національних громад України.

Як пише Укрінформ, Президент Володимир Зеленський сподівається, що заходи до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру в Києві пройдуть на високому рівні за участю багатьох іноземних гостей.

"Розіслані запрошення й очікуємо багато гостей, багато іноземних гостей на заходи із вшанування 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру", - сказав Зеленський і підкреслив, що для нього є вкрай важливим гідне, на високому рівні вшанування пам'яті жертв цієї трагедії.

Пізніше в інтерв'ю низці телеканалів Зеленський поінформував, що загалом комплекс будуватиметься "багато-багато років", але щороку він розвиватиметься і люди відкриватимуть для себе ті чи інші моменти трагедії.

"Ми будемо будувати один із найкращих меморіалів, один із найбільших музеїв у світі, присвячених цій трагедії", - пообіцяв глава держави, зазначивши, що першу чергу планується відкрити восени.

Зеленський наголосив, що наш обов'язок – зробити Бабин Яр зробити місцем пам'яті, а не місцем забуття.

 

Водночас художній керівник Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Ілля Хржановський повідомив, що Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр", який будується у Києві, стане найбільшим музейним комплексом у Європі.

"Зараз ви бачите структуру Бабиного Яру, яку ми хочемо з'єднати за допомогою таких підвісних мостів, які б з'єднали й сам Бабин Яр, а також ті музеї, які ми пропонуємо збудувати. Ми пропонуємо збудувати цілий ряд музеїв.

Це буде найбільший музейний комплекс в Європі, близько 40 тисяч метрів. У ньому буде, звичайно, і музей трагедії Бабиного Яру, і музей пам'яті жертв та інші... Цю систему музейного ансамблю буде видно навіть з космосу", - сказав Хржановський.

Українці висловили рішучий протест у зв'язку з тим, що скандальний Хржановський та російські олігархи транслюють історичну політику в Україні.

"Сьогоднішній форум "Україна 30. Гуманітарна політика" з підзаголовком "Бабин Яр. Голодомор. Національні спільноти України" відкриває президент Зеленський та Хржановський. Скандальний російський режисер виступає одразу після президента.

Офіс президента підмахує меморіальному центру всі їх "хотєлки" і проджекти, абсолютно не зважаючи на позицію багатьох стейкхолдерів, науковців та релігійних діячів. Такий стан справ – це про що завгодно, але не про українську гуманітарну політику", – написав громадський активіст, працівник Українського інституту нацпам'яті Роман Кулик.

Колишня народна депутатка, ексзаступниця міністра культури Ірина Подоляк назвала участь Хржановського в такому заході "великою помилкою".

"Радник Путіна Сурков придумав у другій половині 2000-х "управляємий националізм". Тоді ФСБ взяла під крило усі неонацистські угруповання по всій території Росії і не тільки. Ви маєте пам'ятати сплекск тої різні усіх "інших", яка тоді почалась за поребриком і не закінчилась донині.

Кремль інфільтрує своїх "управляємих националістов", а де-факто неонацистів і в інші країни, серед яких Україна далеко не виключення... Сьогодні Хржановський, як художній керівник Меморіалу "Бабин Яр", виступає разом із президентом моєї країни на відкритті конференції про Голокост, Голодомор і національні спільноти України…

Велика помилка! Доленосна! Путін тихо усміхається", – написала Подоляк.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР