Зеленський і Хржановський поговорили про Бабин Яр на Форумі "Україна 30"

Скандальний режисер із РФ, який займається в Україні Меморіалом «Бабин Яр», виступив одразу після президента.

Сьогодні участь у Всеукраїнському форумі "Україна 30. Гуманітарна політика" взяв глава держави Володимир Зеленський та скандальний російський режисер, худкерівник Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Ілля Хржановський, повідомляє Главком.

 

Перший день присвячений обговоренню трагедії в Бабиному Яру та Голодомору. Також завтра обговорюватиметься тема національних громад України.

Як пише Укрінформ, Президент Володимир Зеленський сподівається, що заходи до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру в Києві пройдуть на високому рівні за участю багатьох іноземних гостей.

"Розіслані запрошення й очікуємо багато гостей, багато іноземних гостей на заходи із вшанування 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру", - сказав Зеленський і підкреслив, що для нього є вкрай важливим гідне, на високому рівні вшанування пам'яті жертв цієї трагедії.

Пізніше в інтерв'ю низці телеканалів Зеленський поінформував, що загалом комплекс будуватиметься "багато-багато років", але щороку він розвиватиметься і люди відкриватимуть для себе ті чи інші моменти трагедії.

"Ми будемо будувати один із найкращих меморіалів, один із найбільших музеїв у світі, присвячених цій трагедії", - пообіцяв глава держави, зазначивши, що першу чергу планується відкрити восени.

Зеленський наголосив, що наш обов'язок – зробити Бабин Яр зробити місцем пам'яті, а не місцем забуття.

 

Водночас художній керівник Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Ілля Хржановський повідомив, що Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр", який будується у Києві, стане найбільшим музейним комплексом у Європі.

"Зараз ви бачите структуру Бабиного Яру, яку ми хочемо з'єднати за допомогою таких підвісних мостів, які б з'єднали й сам Бабин Яр, а також ті музеї, які ми пропонуємо збудувати. Ми пропонуємо збудувати цілий ряд музеїв.

Це буде найбільший музейний комплекс в Європі, близько 40 тисяч метрів. У ньому буде, звичайно, і музей трагедії Бабиного Яру, і музей пам'яті жертв та інші... Цю систему музейного ансамблю буде видно навіть з космосу", - сказав Хржановський.

Українці висловили рішучий протест у зв'язку з тим, що скандальний Хржановський та російські олігархи транслюють історичну політику в Україні.

"Сьогоднішній форум "Україна 30. Гуманітарна політика" з підзаголовком "Бабин Яр. Голодомор. Національні спільноти України" відкриває президент Зеленський та Хржановський. Скандальний російський режисер виступає одразу після президента.

Офіс президента підмахує меморіальному центру всі їх "хотєлки" і проджекти, абсолютно не зважаючи на позицію багатьох стейкхолдерів, науковців та релігійних діячів. Такий стан справ – це про що завгодно, але не про українську гуманітарну політику", – написав громадський активіст, працівник Українського інституту нацпам'яті Роман Кулик.

Колишня народна депутатка, ексзаступниця міністра культури Ірина Подоляк назвала участь Хржановського в такому заході "великою помилкою".

"Радник Путіна Сурков придумав у другій половині 2000-х "управляємий националізм". Тоді ФСБ взяла під крило усі неонацистські угруповання по всій території Росії і не тільки. Ви маєте пам'ятати сплекск тої різні усіх "інших", яка тоді почалась за поребриком і не закінчилась донині.

Кремль інфільтрує своїх "управляємих националістов", а де-факто неонацистів і в інші країни, серед яких Україна далеко не виключення... Сьогодні Хржановський, як художній керівник Меморіалу "Бабин Яр", виступає разом із президентом моєї країни на відкритті конференції про Голокост, Голодомор і національні спільноти України…

Велика помилка! Доленосна! Путін тихо усміхається", – написала Подоляк.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.