Посол України звинуватив німецьких лівих у фальсифікації історії

Україна обурена закликом фракції Лівої партії в Бундестазі Німеччини укласти новий договір про дружбу з Росією напередодні 80-річчя нападу гітлерівської Німеччини на СРСР, заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Про це йдеться в публікації DW, пише "Європейська правда".

 

Німецькі ліві у своїй ініціативі не згадали інші радянські республіки, в тому числі Україну і Білорусь, які втратили у Другій світовій війні мільйони жителів, наголосив посол.

Дипломат назвав це "принизливим перетворенням історії на інструмент" і "ударом в обличчя мільйонів українських жертв" війни. Неприпустимо терпіти подібну "фальсифікацію історії", підкреслив Мельник.

Українці закликають правлячу в Німеччині коаліцію та опозицію "не дозволяти політичного зловживання темними сторонами історії націонал-соціалізму", додав посол. В іншому разі примирення України та Німеччини опиниться під питанням, зазначив дипломат.

Декількома годинами раніше в Бундестазі пройшли дебати про російсько-німецькі відносини. Представниця фракції Лівої партії в Бундестазі Севім Дагделен закликала укласти новий договір про дружбу з РФ.

Крім того, Ліва партія виступила за зняття економічних санкцій з Росії. Резолюція лівих не зустріла підтримки серед депутатів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.