Археологи знайшли на віллі в Іспанії давньоримський сейф

Археологи виявили в римській віллі в центральній частині Іспанії сейф, який датується IV століттям нашої ери. Артефакт являє собою дерев'яну скриню з бронзовим облицюванням і залізними шипами.

Про це пише zn.ua з посиланням на The History blog.

Сейфи, відомі як арка феррата, використовували для зберігання цінних речей: прикрас, монет, текстилю та важливих документів в римських приватних будинках і установах. Оскільки сейфи були виконані з дерева, до нашого часу збереглося всього чотири відомих зразка. Три сейфи збереглися після виверження Везувію в 79 році нашої ери, а єдина арка феррата, знайдена на території Іспанії, була виявлена в Арагоні.

Віллу, на якій знайшли сейф, назвали Каса-дель-Мітрео, оскільки поруч знаходився храм Мітри. Віллу побудували в кінці І - на початку ІІ століття, а наступні століття її розширювали і перебудовували. Вона розташовувалася за межами римського міста Емеріта-Августа.

Чим займався господар вілли, невідомо. Але вчені вважають, що це була заможна родина, оскільки вілла складалася з 15 кімнат, які включали в себе ванну і кухню, а також чотирьох додаткових приміщень. Дослідники припускають, що сім'я могла бути пов'язана з торгівлею, а чотири додаткових кімнати використовували для продажу товарів.

На другому поверсі будівлі розташовувалися ще дві кімнати, одна з яких обрушилася в результаті пожежі, причини якої невідомі.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.