АНОНС: День неспішного мистецтва в НМІУ

10 квітня Національний музей історії України (МІСТ) приєднається до акції «День неспішного мистецтва»

Другий рік поспіль через карантинні обмеження Національний музей історії України вимушено проводить цей захід онлайн. Однак у музеї переконані, карантин не завадить відвідувачам неквапно, усвідомлено насолодитися вишуканими експонатами з колекції музею.

 

Мзейні працівники пропонують ознайомитися (чи по-новому відкрити для себе) три експонати різних епох із експозиції Національного музею історії України. А після завершення карантину – неодмінно прийти й побачити їх на власні очі 

НМІУ запрошує розглядати, милуватися, розмірковувати, надихатися, коментувати, писати свої думки й запитання про експонати впродовж Дня неспішного мистецтва в Національному музеї історії України.

Початок об 11:00.

Акція триватиме на сторінках у соцмережах Національного музею історії України у фейсбуці та інстаграмі.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР