Лувр оцифрував свою колекцію і виклав у відкритий доступ

Музей як і раніше закритий для відвідувачів, проте зараз в Луврі ведуться давно заплановані ремонтні роботи.

Знаменитий музей Лувр оцифрував і опублікував онлайн свою колекцію – 482 тисячі творів мистецтва. Онлайн-архів буде постійно оновлюватися і рости. Про це пише Кореспондент.

 

"Сьогодні Лувр змахнув пил зі своїх скарбів, навіть найбільш маловідомих. Вперше кожен охочий може отримати доступ до всієї колекції з комп'ютера або смартфона безкоштовно, незалежно від того, виставлені ці предмети мистецтва в музеї, взяті в тимчасове користування або перебувають на зберіганні.

Я впевнений, що цей цифровий контент буде ще більше надихати людей на відвідування Лувра та особисте знайомство з колекціями", – заявив президент музею Жан-Люк Мартінес.

Онлайн-база складається в тому числі зі скульптур саду Тюїльрі і творів мистецтва, відновлених після Другої світової війни. На сайті доступні не тільки роботи, виставлені в Луврі, але твори мистецтва, взяті в тимчасове користування або на зберігання.

Крім того, відвідати музей, не виходячи з дому, тепер можна за допомогою інтерактивної карти.

Переглянути колекцію можна за посиланням.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.