Вийшов трейлер шпигунського трилера Кур'єр. ВІДЕО

У Мережі опублікували довгоочікуваний трейлер шпигунського трилера Кур'єр, заснованого на реальних подіях.

Про це повідомляє НВ.

 
Фото: @Lionsgate

Прем'єра фільму режисера Домініка Кука відбулася у 2020 році на кінофестивалі Санденс під назвою Залізна кора. Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про британського бізнесмена Гревілла Вінна, якого британська розвідка МІ-6 і американська ЦРУ завербували в якості агента.

Йому було поставлено завдання співпраці з радянським офіцером Олегом Пеньковським (ім'я агента Залізна кора) вивезти з СРСР військові секрети, в тому числі розвіддані, необхідні для залагодження кубинської кризи.

Роль Гревілла Вінна у фільмі виконує Бенедикт Камбербетч (Шерлок, Гра в імітацію, 1917, Доктор Стрендж). На роль радянського офіцера запросили грузинського актора Мераба Нінідзе (Шпигунський міст).

Агента вербувальника з ЦРУ у фільмі виконала Рейчел Броснахен (Дивовижна місіс Мейзел), Джессі Баклі (Чорнобиль) зіграла роль дружини Гревілла Вінна.

Прем'єра фільму запланована на 19 березня 2021 року.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.