Вийшов трейлер шпигунського трилера Кур'єр. ВІДЕО

У Мережі опублікували довгоочікуваний трейлер шпигунського трилера Кур'єр, заснованого на реальних подіях.

Про це повідомляє НВ.

 
Фото: @Lionsgate

Прем'єра фільму режисера Домініка Кука відбулася у 2020 році на кінофестивалі Санденс під назвою Залізна кора. Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про британського бізнесмена Гревілла Вінна, якого британська розвідка МІ-6 і американська ЦРУ завербували в якості агента.

Йому було поставлено завдання співпраці з радянським офіцером Олегом Пеньковським (ім'я агента Залізна кора) вивезти з СРСР військові секрети, в тому числі розвіддані, необхідні для залагодження кубинської кризи.

Роль Гревілла Вінна у фільмі виконує Бенедикт Камбербетч (Шерлок, Гра в імітацію, 1917, Доктор Стрендж). На роль радянського офіцера запросили грузинського актора Мераба Нінідзе (Шпигунський міст).

Агента вербувальника з ЦРУ у фільмі виконала Рейчел Броснахен (Дивовижна місіс Мейзел), Джессі Баклі (Чорнобиль) зіграла роль дружини Гревілла Вінна.

Прем'єра фільму запланована на 19 березня 2021 року.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.