Російського історика-реконструктора засудили до 12,5 років колонії за вбивство студентки

Районний суд Санкт-Петербурга визнав історика Олега Соколова винним у вбивстві 24-річної аспірантки Анастасії Єщенко та незаконному зберіганні зброї.

Про це повідомляє Громадське із посиланням на кореспондента "Новой газеты".

 

Прокуратура вимагала для 64-річного Соколова 15 років колонії суворого режиму: 13 років — за вбивство, а ще два — за незаконне зберігання зброї. Соколов свою провину визнав і заявив, що шкодує про скоєне.

63-річного історика, фахівця з військової історії Франції та основоположника військово-історичної реконструкції в РФ Олега Соколова затримали 9 листопада 2019-го після падіння в річку Мойка.

У його рюкзаку знайшли дві жіночі руки та травматичний пістолет, а вдома — жіночу голову. Його підозрювали у вбивстві студентки, з якою він разом жив. 11 листопада суд у Санкт-Петербурзі взяв Олега Соколова під варту до 9 січня 2020 року.

Як розповів адвокат підозрюваного Олександр Почуєв, Соколов у перерві між слідчими діями намагався вчинити самогубство, однак цю спробу вчасно припинили співробітники МВС.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР