З УІНП в секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови: Аліна Шпак обрана на нову посаду

Колишня перша заступниця Голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак тепер допомагатиме керувати секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови

Про це повідомили на сторінці Уповноваженого із захисту державної мови у Фейсбуці.

Керівником Секретаріату обрано Юрія Зубка, який впродовж багатьох років на різних посадах - від заступника Міністра культури та керівника служби Віцепрем'єр-міністра України - опікувався питаннями державної мовної політики, розвитку українського кінематографа тощо.

А першою заступницею керівника секретаріату стала колишня перша заступниця Голови Українського інституту національної памяті Аліна Шпак.

Аліна Шпак раніше працювала у Департаменті архівного забезпечення Служби безпеки України, Центрі досліджень визвольного руху, активно займалась процесом декомунізації в Україні.  На посаді Першого заступника Голови Українського інституту національної пам'яті проявила себе як ефективний менеджер. 

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.