Урочистості до 100-річчя Варшавської битви та спільної боротьби Армії УНР і Війська Польського проти більшовицької агресії. АНОНС

Посольство України в Республіці Польща запрошує до участі в урочистих заходах з нагоди 100-річчя Варшавської битви та спільної боротьби Армії Української Народної Республіки і Війська Польського проти більшовицької агресії

13 серпня 2020 року, о 10:00 год.

Церемонія відкриття у Варшаві скверу імені генерала Армії Української Народної Республіки Марка Безручка.

вул. Юліана Константи Ордона, на висоті вулиць Яна Казімєжа і Всховської

14 серпня 2020 року, о 18:00 год.

Акція запалення свічок пам'яті "Полум'я братерства" та урочисте відкриття відновлених місць поховань воїнів Української Народної Республіки на Вольському православному кладовищі у Варшаві.

вул. Вольська 138/140

15 серпня 2020 року, о 11:00 год.

Відкриття виставки "За нашу і вашу свободу"… Українсько-польський союз 1920 року. Брати по зброї проти більшовицької агресії.

Територія Музею Королівські Лазні у Варшаві, зовнішня галерея, брама біля кав'ярні "Niepodległa. Miejsce spotkań"

алеї Уяздовські 4

Організатори і партнери:

Посольство України в Республіці Польща, Мерія міста Варшава, Союз польського харцерства, Пласт – українська скаутська організація в Польщі, Фонд Свобода та Демократія, Музей Королівські Лазні, Об'єднання українців в Польщі, Південно-Східний науковий інститут у Перемишлі, Громадська ініціатива опіки над могилами воїнів УНР у Варшаві, Фонд культурної спадщини.

УВАГА! Під час урочистих заходів просимо всіх учасників дотримуватися рекомендацій Головного санітарного інспектора під час стану епідемії COVID-19.

 

"Нельзя его здесь сажать..." Розшифровка розмов диспетчерів Смоленська

Стенограма переговорів диспетчерів аеродрому "Смоленськ-Сєвєрний" вранці 10 квітня 2010 року - під час наближення і посадки літака Ту-154М з польською урядовою делегацією на борту.

Українська мати польської Солідарності. Невідоме дитинство Анни Валентинович

Для декого у Польщі українське походження однієї із найбільш заслужених діячок Солідарності досі викликає роздратування. Вона ніколи не говорила публічно про своє коріння. Чому?

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР