Біля Рівного виявили знахідки, яким 7 тисяч років

У селі Хотин, що за 10 кілометрів від Рівного під час археологічних робіт експедиція натрапила на матеріали часів мідного, бронзового й раннього залізного віку

Як повідомляє Суспільне.Новини, це перші офіційні розкопки цієї території, що є пам'яткою археології місцевого значення 11-13 століть. На початку розкопок археологи розраховували натрапити на давньоруські знахідки. Але, вибравши 80 сантиметрів переораного ґрунту, виявили матеріали, яким 7 тисяч років.

"Можна було сподіватися тут на ранніх слов'ян, якесь 8-ме, 9-те століття. А тут пішло раннє залізо... мідний вік, бронзовий вік", – розповідає керівник археологічної експедиції Олексій Войтюк .

Розкопки на городищі – це перший етап проєкту "Створення туристично-культурного центру в селі Хотин в рамках Зеленого шляху "Медове коло". Його втілюють за спільнокошт Шпанівської об'єднаної територіальної громади та обласного бюджету.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.