АНОНС: "УПА проти нацизму". Відкрита онлайн-розмова з Іваном Патриляком

У п'ятницю 8 травня, у День пам'яті та примирення, ЦДВР закликає долучитися до розмови та поміркувати на тему, якою так любить спекулювати російська пропаганда: як боролися українські повстанці проти нацизму.

Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху у Facebook.

 

"В прямому ефірі на наших сторінках розпитаємо про це Івана Патриляка — доктора історичних наук, професора, декана Історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, який є одним із найбільш відомих дослідників українського визвольного руху" - йдеться у повідомленні.

Розмову вестиме Володимир Бірчак — керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху та редактор інтернет-видання "Історична Правда".

Центр заохочує слухачів також ставити свої питання. Серед найбільш активних коментаторів розіграють 3 примірники катологу виставки "УПА — відповідь нескореного народу".


Час: 8 травня, п'ятниця, 12.00


Трансляція
відбудеться за посиланням.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.