Спецпроект

Меморіал Голокосту “Бабин Яр” запускає ініціативу “Лист праведнику”

Благодійний фонд “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” запускає ініціативу “Лист праведнику”. Фонд доставляє необхідні речі та продукти праведникам народів світу з України та пропонує усім охочим підтримати їх в час вимушеної ізоляції і написати листа.

На сайті фонду babynyar.org можна обрати людину, яка надихає, та написати їй листа на remember@babynyar.org з темою ЛИСТ ПРАВЕДНИКУ. Фонд передасть листи адресатам разом з необхідними речами та продуктами.

 

"У найтемніші часи ці люди виявили найвищу благородність, ризикуючи своїм життям задля життя іншого. Саме завдяки таким вчинкам ми досі віримо у людяність.

У період самоізоляції їм буде дуже приємно почути теплі слова і знати, що про них пам'ятають. Ми хочемо підтримати праведників усім необхідним в такий складний час", — зазначає директор фонду Максим Яковер.


ДОВІДКА. Праведники народів світу (The Righteous Among the Nations) — почесне звання ізраїльського національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) та Героїзму "Яд Вашем", що надається тим, хто рятував євреїв під час нацистської окупації Європи в період Другої Світової війни.

З понад 2634 праведників з України на цей момент в живих залишилося кілька десятків.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.