АНОНС: Марафон лекцій до історії пандемії від LEGIO.Live

LEGIO Historica повертається. Організатори пропонують новий проект "LEGIO.LIVE" і у першому випуску поговорять про історію пандемій.

Оскільки усі фестивалі і заходи в умовах, що склались – табу, організатори вирішили піти в онлайн і прийти до вас за допомогою мережі.

 

У неділю, 12 квітня, говоритимуть про епідемії та боротьбу з ними:


18.15 - "Як Самойлович від чуми Херсон рятував"

Лектор. Єгор Сидорович, кандидат історичних наук, викладач Херсонський державний університет та співзасновник проекту Мандруймо Херсонщиною про одну з останніх епідемій чуми у Європі.


19.00 - "Вакцина до відкриття мікроорганізмів"

Стас Дем'янчук, провізор, асистент кафедри Фармакології Львівський медичний інститут про те, як людство почало вакцинуватись,коли поняття не мало про віруси і мікроорганізми.


19.45 - "Порятунок від гніву богів: практичні поради пращурів"

Євген Синиця, кандидат історичних наук, доцент Кафедра археології та музеєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка – офіційна про роль епідемій у історичних процесах доби стародавнього світу та раннього середньовіччя.


Трансляції можна буде дивитися на YouTube-каналі.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.