У Дрогобичі створили серію аудіомандрівок містом

Туристично-інформаційний центр Дрогобича, що на Львівщині, підготував добірку аудіоекскурсій і 3D-турів містом, щоб розважити українців під час карантину.

Відповідний список викладено на сторінці Центру в Facebook, передає Укрінформ.

 

"Щоб ви не сумували, ми підготували для вас добірку аудіоекскурсій, промороликів та 3D-турів по Дрогобичу", – йдеться в повідомленні.

До переліку увійшло 25 аудіоекскурсій, 7 промороликів і два 3D-тури – Хоральною синагогою і церквою Святого Юра.

Послухати аудіоісторії можна, зокрема, про вілли Леона Гартенберга, Раймунда Яроша, Яна Невядомського, Розенбуша, Фрідмана; "відвідати" костел святого Варфоломія, Ратушу, солеварню, "Аптеку під Архангелом"; дізнатися про місцевий будинок зі статуєю свободи; "побувати" на вулиці Крокодилів і цвинтарі на Трускавецькій.

За допомогою промороликів можна дізнатися, чому варто відвідати Дрогобич після закінчення карантину й чи потрібно завітати в місцевий Туристично-інформаційний центр.

Крім того, є нагода знайти відповідь на запитання: "Дрогобич – місто солі, аліґанське чи його півтора?".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.