У Британії назвали найціннішу археологічну знахідку минулого року. ФОТО

У Великій Британії назвали найціннішу знахідку, виявлену за допомогою металошукача.

Нею стала рідкісна старовинна брошка віком близько 1100 років. Вона є найціннішою з 1311 предметів, повідомляє Газета.UA із посиланням на The Guardian.

 
Фото: British Museum

Серед інших знахідок – золотий браслет бронзової доби і монета, за допомогою якої вдалося дізнатися більше про римського імператора-узурпатора Караузія.

 
Фото: British Museum

"Це вражаючий приклад англосаксонського мистецтва того часу. Коли її щойно виявили, здивувався: це давня прикраса? Зовні вона більше нагадує предмет вікторіанської епохи", - пояснив працівник Британського музею Майкл Льюїс.

Брошку створено в англосаксонському стилі. Її прикрашено рослинними мотивами, геометричними формами і зображеннями тварин.

 
Фото: British Museum

"У якомусь сенсі її можна носити хоч сьогодні, настільки добрий у неї стан", - додав експерт.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.