Вийшов трейлер стрічки “Вусатий Фанк” про українські гурти 70-х. ВІДЕО

Компанія “Т.Т.М.” випустила офіційний трейлер документального фільму “Вусатий Фанк” Mustache Funk – історію про мелодії і ритми української естради початку 1970-их.

Про це повідомляється на сторінці фільму у Facebook.

 

"Початок 70-их. Золота епоха нашої популярної музики. Сотні пісень неймовірної краси. Модний саунд. Футуристичні костюми...

Як же виникла ціла музична сцена, абсолютна оригінальна, своя за звуком і філософією, а з другого боку — цілком синхронізована з глобальними музичними трендами?.. "Смерічка", "Березень", "Дзвони", "Водограй", "Мрія", "Світязь", "Жива вода", "Беркут", "Візерунки шляхів", "Музики", "Кобза", "Арніка" і сотні інших ансамблів у майже кожному українському містечку", - розповідають автори фільму.

Режисер стрічки – Олександр Ковш. Автор сценарію – Віталій Бардецький. Оператор – Сергій Міщенко. Продюсер — Андрій Границя.

Фільм знято за підтримки Держкіно та Міністерства культури.

Компанія "Т.Т.М." представила завершений виробництвом фільм "Вусатий Фанк" Державному агентству з питань кіно наприкінці жовтня 2019 року.

Проєкт кінодослідження "Вусатий Фанк" став одним з переможців десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 1 млн 722 тис. 970 грн, що становить загальну вартість виробництва.

Наприкінці шістдесятих років минулого століття, після періоду "відлиги", в СРСР почали створюватися музичні колективи, покликані стати аналогами західних рок-груп.

Вони отримали назву ВІА – "вокально-інструментальні ансамблі". Наступне десятиліття стало "золотою" епохою української поп-музики. Фільм досліджує феномен українського "вусатого фанку", який не втратив актуальності й досі.

Реліз стрічки запланований на 2020-ий рік.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.