Канада випустила монету у формі української писанки. ФОТО

Королівський канадський монетний двір випустив кольорову срібну монету у формі української писанки.

Про це йдеться на сайті Королівського канадського монетного двору.

 

Монета стане вже п'ятою "писанкою" у колекції канадського монетного двору. Цього разу вона прикрашена традиційними українськими візерунками.

 

"Більш, ніж пасхальне яйце, ця срібна монета із чистого срібла вшановує життя та сезон нових починань.

Її кольорові мотиви, приміром, восьмиконечна троянда, мають таке само глибоке значення, як нанесені на традиційну писанку, де тонкі форми та геометричні візерунки створюють захопливу візуальну мову. Це – радісне вшанування весни, доступне вам цілий рік!", - йдеться в описі монети на сайті.

 

На реверсі монети нанесені кольорові візерунки, а на аверсі – профіль королеви Єлизавети ІІ. Монета викарбувана із 31,82 грам чистого срібла та має номінал у 20 канадських доларів.

Її загальний наклад склав 5 тисяч штук та вже був повністю розпроданий.

 

Автор дизайну монети — канадець українського походження Дейв Мельничук, який є членом Українського музею Канади в Торонто.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.