У Китаї розкопали ще дві сотні воїнів Теракотової армії

У гробниці китайського імператора Цинь Ші Хуанді знайшли ще 200 воїнів так званої Теракотової армії – ансамблю статуй людей у повний зріст, що, за задумом, мала охороняти правителя в потойбічному світі.

Про це пише "Громадське" із посиланням на Newsweek.

 

Відкриття зробили під час розкопок комори "1" на площі 400 квадратних метрів.

Серед знахідок – також 12 глиняних коней, залишки двох колісниць, бронзові мечі, луки та емальовані щити.

Керівник розкопок Шен Маошень у коментарі китайському інформаційному агентству "Сіньхуа" зазначив, що знайдених воїнів можна поділити на дві групи: частина з них тримає у руках жердини, а частина – луки.

Довідка. Теракотова армія – знаменика пам'ятка давньокитайської історії. Її створили десь 2200 років тому, аби захистити покійного імператора Цинь Ші Хуанді в потойбічному житті. Свою назву вона отримала через матеріал, з якого виготовлені статуї – теракоту, кольорову глину з пористою будовою. За оцінками, Теракотова армія налічує всього 8000 солдатів, понад 500 коней і 130 колісниць. Її розташували в трьох коморах, які мають назви "1", "2", і "3" відповідно до часу відкриття. Розкопки в гробниці Цинь Ші Хуанді тривають і досі.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.