У Китаї розкопали ще дві сотні воїнів Теракотової армії

У гробниці китайського імператора Цинь Ші Хуанді знайшли ще 200 воїнів так званої Теракотової армії – ансамблю статуй людей у повний зріст, що, за задумом, мала охороняти правителя в потойбічному світі.

Про це пише "Громадське" із посиланням на Newsweek.

 

Відкриття зробили під час розкопок комори "1" на площі 400 квадратних метрів.

Серед знахідок – також 12 глиняних коней, залишки двох колісниць, бронзові мечі, луки та емальовані щити.

Керівник розкопок Шен Маошень у коментарі китайському інформаційному агентству "Сіньхуа" зазначив, що знайдених воїнів можна поділити на дві групи: частина з них тримає у руках жердини, а частина – луки.

Довідка. Теракотова армія – знаменика пам'ятка давньокитайської історії. Її створили десь 2200 років тому, аби захистити покійного імператора Цинь Ші Хуанді в потойбічному житті. Свою назву вона отримала через матеріал, з якого виготовлені статуї – теракоту, кольорову глину з пористою будовою. За оцінками, Теракотова армія налічує всього 8000 солдатів, понад 500 коней і 130 колісниць. Її розташували в трьох коморах, які мають назви "1", "2", і "3" відповідно до часу відкриття. Розкопки в гробниці Цинь Ші Хуанді тривають і досі.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.