В Індонезії знайшли в печері малюнки віком близько 44 тисяч років. ФОТО. ВІДЕО

Археологи виявили в печері на індонезійському острові Сулавесі наскельний малюнок віком близько 44 тисяч років, який зображає полювання на свиней і буйволів.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на BBC.

 
ФОТО: Griffith University

На одній з частин малюнка довжиною 4,5 метра зображені дикі свині та буйволи. Поруч з ними намальовані фігури меншого розміру, схожі на людину, проте з рисами тварини (хвости або звірині голови). В іншій секції зображення також намальований буйвол, оточений кількома фігурами зі списами та, імовірно, мотузками в руках.

 
ФОТО: Griffith University

"Я ніколи не бачив подібного раніше. Я маю на увазі, що ми бачили сотні місць із наскельним живописом у цьому регіоні, але ми ніколи не бачили чогось схожого на сцену полювання", — розповів археолог австралійського Університету Гріффіта Адам Брамм.

Однак деякі вчені не вважають, що композиція є єдиним малюнком. Вони вважають, що це може бути серією зображень, які були намальовані за кілька тисяч років.

Команда науковців проаналізувала кальцит (мінерал, який відкладається з холодних вод у карстових печерах), який утворився на картині. Вони виявили, що кальцит на зображенні свині почав формуватися принаймні 43 900 років тому, а відкладенням на двох буйволах, щонайменше, 40 900 років.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.