На Львівщині відкрили перший інтерактивний археологічний музей. ФОТО

У Винниках відкрили інтерактивний археологічний музей. Наразі це перший та єдиний такий музей у Львівській області. Вже у сьогодні, 18 листопада, комунальний заклад Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» відкриє нову археологічну експозицію, для відвідувачів.

Про це повідомляє "Гал-Інфо".

 
Фото "Гал-Інфо"

В оновленому музеї представлені археологічні артефакти Західного регіону України, серед яких, зокрема, "меч вікінгів", один із трьох у світі казанів із зображенням свебських воїнів, фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", та інші унікальні артефакти.

У новій експозиції кожен відвідувач матиме змогу дізнатися про історію цього регіону з найдавніших часів і до ХVІІІ ст.

 
Фото "Гал-Інфо"

Перший зал розповідає про історію регіону від 10 тис. років до Р.Х. і до V ст. до Р. Х. та охоплює такі історичні періоди, як палеоліт, мезоліт, неоліт, енеоліт, добу бронзи і раннього заліза.

Саме тут ви зможете побачити фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", дізнатися про життя і побут населення трипільської культури, оглянути рідкісний вотивний скарб бронзових виробів.

 
Фото "Гал-Інфо"

Про історії Львівщини у І тис. після Р.Х. розповідає другий зал. Окрасою цієї частини експозиції, безсумнівно, є так званий "меч вікінга", а також матеріали із дослідження могильника римського часу у Карові (Львівщина), які нещодавно поповнили фондову збірку музею: вироби зі скла , прикраси, зброя, унікальний бронзовий казан, імпортна римська кераміка тощо.

 
Фото "Гал-Інфо"

У третьому залі розповідають про історію формування нашої держави протягом Х – ХVІІІ ст. на основі огляду артефактів із літописних міст Звенигорода, Буська, Галича та Пліснеська, а також Львова.

 
Фото "Гал-Інфо"

Експозиція нового музею покликана популяризувати археологію, застосовуючи для цього нові технології. У музеї використовують ілюстративний матеріал, відеоролики, звукові ефекти та різноманітні реконструкції, які доступно та якісно розкривають цікаві сторінки історії.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.