Працівники Музею історії України пікетували Мінкульт

Акція протесту працівників Національного музею історії України під стінами Міністерства культури молоді і спорту України відбулася 13 листопада.

Про це повідомляє сайт музею.

 
nmiu.com.ua

На пікет вийшли приблизно півсотні музейників. Протест пов'язаний з перевіркою музею комісією Мінкульту та рішенням міністерства про відсторонення директорки НМІУ Тетяни Сосновської.

Учасники акції виступили на захист керівниці музею. Вони тримали в руках плакати з гаслами: "Вимагаємо неупереджену комісію!", "Колектив НМІУ підтримує Т. В. Сосновську!" та "Запрошуємо міністра у музей".

Вони також передали колективне звернення, в якому закликали до "неупередженої перевірки музею комісією міністерства" та призначення на посаду виконувача обов'язків генерального директора НМІУ "незаангажованої особи". 

Нагадаємо, днями сайт музею повідомляв, що перевірку міністерства спричинено "скаргою невеликої групи співробітників НМІУ, яким не до вподоби рух музею", а виконувати обов'язки директора призначили одно з авторів скарги. Тетяна Сосновська назвала комісію заангажованою. 

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР