Директорку Національного музею історії України відсторонили

Комісія Міністерства культури України розпочала перевірку в Національному музеї історії України.

Про це повідомляє сайт НМІУ.

 

У повідомленні також йдеться про те, що перевірку спричинено "скаргою невеликої групи співробітників НМІУ, яким не до вподоби рух музею".

На час перевірки відсторонено від виконання обов'язків генерального директора НМІУ Тетяну Сосновську, "що спричинило занепокоєння значної частини колективу".

Наказа про перевірку підписав Державний секретаре, голова комісії з проведення ліквідації Міністерства культури України Ростислав Карандєєв.

Виконувачем обов'язків генерального директора НМІУ на період перевірки призначено одного з авторів згаданої скарги. 

"Колектив Національного музею історії України сподівається, що рішення комісії буде об'єктивним і неупередженим", - додають автори повідомлення на сайті музею.

Тетяна Сосновська у Facebook повідомила, що незабаром детально прокоментує ситуацію, що склалася.

"Бачу, що настав час порушити мовчання, бо намагання навести лад у фондах вкотре спричинило до шаленої турбулентності. І інші питання - тільки привід до криків і вимог "приберіть її". Справжні причини - фонди і облік", - пише вона.

Директорка також відзначила "очевидну заангажованість" міністерської комісії, що відвідала музей.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.