Біля столиці ОАЕ знайшли найстарішу у світі перлину. ФОТО

Біля Абу-Дабі археологи виявили найстарішу у світі перлину.

Про це пише The Бабель із посиланнмя на ВВС.

 
ФОТО AFP

Перлину, якій понад 8 тис. років, знайшли під час розкопок на острові Марава, де також виявили найбільш ранні зразки архітектури Обʼєднаних Арабських Еміратів.

"Відкриття найстарішої у світі перлини в Абу-Дабі доводить, що значна частина нашої недовгої економічної та культурної історії має глибокі корені, які сягають доісторичного періоду", — заявив глава департаменту культури і туризму Абу-Дабі Мохамед Халіф Аль-Мубарак.

 
ФОТО AFP

Щоб визначити вік перлини, археологи використовували радіовуглецеве датування. За словами експертів, у період, до якого відносять знахідку, перли носили як прикраси і використовували для торгівлі з Месопотамією.

Розкопки на острові Марава також виявили кераміку, намисто з черепашника та каменю і кремʼяні наконечники стріл. Перлина буде представлена в рамках виставки "10 тисяч років розкоші", яка відкриється в музеї "Лувр Абу-Дабі" 30 жовтня.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.