У Польщі готують до випуску книгу про Гарета Джонса

Видання, присвячене біографії британського журналіста Гарета Джонса, побачить світ у Польщі в жовтні цього року

Повідомлення про це з'явилося на офіційній Facebook-сторінці автора праці - польського репортера Мірослава Влєклого

Книга, яку випустить краківське видавництво Znak, матиме назву "Гарет Джонс. Людина, що знала забагато". Офіційна дата виходу - 14 жовтня. Обсяг видання - 360 сторінок. Книжку вже можна замовити на сайті видавництва за 45 злотих.

 
Mirosław Wlekły reporter, facebook

Як зазначає Влєкли, працю варто прочитати перед переглядом фільма Агнєшки Голланд "Громадянин Джонс". Сама режисерка висловила вдячність автору на книгу, назвавши її прекрасним доповненням до стрічки.

"Чудова репортерська історія про журналістського Ікара, який заплатить життям за прагнення до правди. А на тлі цього тоталітарне безумство ХХ століття та Голодомор, розв'язаний Сталіним - Великий Голод в Україні, який Гарет Джонс намагався розкрити світові.

Мирослав Влєкли пропонує вражаючу панораму епохи, і в той же час пише так яскраво, у нього таке відчуття до деталей, що я заглибився в цю реальність, забувши, що він розповідав про події 80-річної давнини", - висловився про книгу відомий польський історик та журналіст Марцін Меллер.

Фільм Агнєшки Голланд йтиме в українському прокаті з листопада під назвою "Ціна правди". Стрічка вже отримала престижну польську кінопремію "Золоті леви".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.