Вручення нагород Emmy: тріумф "Чорнобиля" та "Гри престолів"

Мінісеріал "Чорнобиль" загалом завоював десять нагород Emmy, у тому числі як "найкращий мінісеріал" року. Заключний сезон "Гри престолів" здобув 12 нагород.

Про це повідомляє Німецька Хвиля.

Режисер мінісеріалу
Режисер мінісеріалу "Чорнобиль" Йоган Ренк

У Лос-Анджелесі ввечері у неділю, 22 вересня, відбулася церемонія нагородження Академії телевізійних мистецтв і наук Emmy. Тріумфаторами церемонії стали телевізійний мінісеріал "Чорнобиль", створений американським телеканалом HBO спільно з британською телемережею Sky, та заключний сезон саги "Гра престолів".

"Чорнобиль" завоював Emmy у номінації "найкращий мінісеріал". Також нагороду присудили режисеру стрічки - шведському кінематографістові Йогану Ренку за "найкращу режисуру" та американцеві Крейгу Мезіну за "найкращий сценарій". Загалом "Чорнобиль" отримав десять нагород.

Заключний сезон серіалу "Гра престолів" завоював 12 нагород американської Академії телевізійних наук і мистецтв. Зокрема, він учетверте раз став "кращим драматичним серіалом" року.

Довідково. Церемонія вручення Emmy за традицією проходить у Microsoft Theater у Лос-Анджелесі. Премію вручає Академія телевізійних мистецтв і наук, заснована у 1946 році. Назва премії походить від слова "immy" - так називалася катодна трубка в перших телевізійних камерах.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР