Скіфські наконечники і золоті прикраси - знайшли докази завоювання Єрусалима

Археологи знайшли докази вавилонського завоювання міста Єрусалима на горі Сіон. Подія описана в Біблії.

Дослідники знайшли наконечники стріл і залишки попелу. Крім того, на місці розкопок виявили велику кількість золотих прикрас і горщиків, про це повідомляє Газета.ЮЕЙ із повиланням на CNN.

Орнамент із сережки або пензлика зі срібла та золота, виявлений на горі Сіон
Орнамент із сережки або пензлика зі срібла та золота, виявлений на горі Сіон
Автор: Mt Zion Archaeological Expedition/Rafi Lewis

"Ювелірні прикраси свідчать про наявність багатих верств населення у цьому регіоні. Це відповідає біблійним описам Єрусалиму до його завоювання у 586-му до Р.Х.", - розповідає керівник проекту "Гора Сіон" Шимон Гібсон.

Залишки попелу за словами вченого можуть означати, що тут розташовувались поклади золи, вилучені з печей, або спалювали сміття. Але наявність військових знарядь вказує на спустошення та руйнування.

Найбільше зацікавлення викликають скіфські наконечники стріл, які використовували на близькому сході у VII-VI ст. до Р.Х.

Скіфські наконечники VII - VI ст. використовували воїни Близького Сходу
Скіфські наконечники VII - VI ст. використовували воїни Близького Сходу
Автор: Mt Zion Archaeological Expedition/Rafi Lewis

"Вони яскраво вказують на історичне завоювання міста Вавилоном, тому що єдине велике руйнування, яке ми маємо в Єрусалимі за цей період, - це завоювання 586-го", - підкреслив дослідник.

Висновки мають особливе значення, оскільки вони проливають світло на визначальну подію в біблійній історії.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.