Дослідники показали знахідки зі столиці скіфів. ВІДЕО

Археологи показали знахідки після розкопок у Більському городищі на Полтавщині.

Там, ймовірно, була розташована столиця скіфів Гелон, повідомляє Газета.UA із посиланням на канал "Центральний".

Скрін відео знахідок
Скрін відео знахідок

Дослідники натрапили на рідкісні давньоримські фібули – застібки для плащів.

"Цікаво, що ці фібули можуть чітко датувати саме поселення – друга половина ІІ століття після Р.Х.. Це кінець Мармоканських війн, і воїни після них починають розходитися і приносять такі фібули воїнського типу.

Ними римські легіонери застібали плащі. Це досить рідкісні знахідки на полтавських просторах", - розповів керівник археологічної експедиції Полтавського Національного педагогічного університету імені Володимира Короленка Роман Луговий.

Традицію користуватися фібулами принесли на нашу територію римські легіонери.

Інший знайдений артефакт ще доведеться ідентифікувати. Він схожий чи на бронзову прикрасу, чи на уламок люстерка.

Експедиції вдалося знайти деякі фрагменти кераміки, леза металевої сокири, свинцевої кулі та дві шведські монети, що відносяться до часів козаччини.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.