В ізраїльській пустелі знайшли одну з найстаріших мечетей світу. ФОТО

Археологи знайшли одну з найдавніших у світі мечетей. Її побудували близько 1200 років тому в пустелі Негев в Ізраїлі.

Руїни храму, датовані сьомим або восьмим століттями, знайшли археологи в бедуїнському поселенні Рахат, повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі.

Управління з питань старожитностей Ізраїлю (IAA) повідомляє, що мечеть виявили під час будівельних робіт у цьому районі.

Це перша відома мечеть з тих часів у цьому районі, що конкурує за віком з тими, яких знаходили в Мецці та Єрусалимі, повідомляє IAA.

Керівники розкопок Джон Селігман і Шахар Зур розповіли, що така мечеть буде "рідкісним відкриттям у будь-якій точці світу".

Прямокутної форми споруда була відкритого типу й мала міхраб — молитовну нішу, яка вказує напрямок на південь до Мекки, найсвятішого міста ісламу.

 
Фундамент мечеті знайденої в пустелі Негев
Управління з питань старожитностей Ізраїлю

"Ці елементи свідчать про те, для чого цю споруду використовували багато років тому", - сказав Селігман.

Це одна з перших мечетей, побудованих після приходу ісламу на територію Ізраїлю, коли араби завоювали цю візантійську провінцію в 636 році, відзначає експерт з ранньої ісламської історії Гедеон Авні.

"Відкриття поселення і мечеті в його околицях є вагомим внеском у вивчення історії країни в той бурхливий період", - сказав він.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.