АНОНС: Лекція "Акт відновлення української державності 30 червня 1941 року"

29 червня, напередодні річниці Акта відновлення Української держави, у Національному музеї історії України розкажуть про передумови, перебіг і наслідки цієї спроби здобути незалежну Українську державу.

Боротьба за власну державність супроводжувала український народ протягом всього ХХ ст. Одним із важливих кроків до спроби проголосити власну незалежну українську державу був Акт 30 червня 1941 року, підписаний у Львові з ініціативи Організації українських націоналістів. 

 

Акт відновлення української державності був черговою спробою українців заявити про власну державність. Ця подія відбувалася за вкрай несприятливих обставин і навряд чи могла бути успішною. Утім вона вчергове засвідчила прагнення українців до власної незалежності.

Лектор – Аліна Понипаляк, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії України у ХХ ст. НМІУ

29 червня, субота, 14.00.

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Вартість вхідного квитка на лекцію - 30 грн.

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.