На аукціоні продали револьвер з якого, імовірно, застрелився Ван Гог

19 червня на аукціоні в Парижі за ‎€162 500 продали револьвер, з якого, імовірно, отримав смертельне поранення художник Вінсент Ван Гог.

Про це пише The Бабель із посиланням на Thе Art Newspaper.

 

Ім'я покупця не називають. Початкову ціну організатори встановили в діапазоні від 40 до 60 тисяч.

Зброю виставила на торги Режин Тагліана, чиї батьки у 1952 році купили будинок, де провів останні тижні життя Ван Гог. Вважається, що їм, у свою чергу, револьвер передав фермер, який знайшов його в полі, де 27 липня 1890 року Ван Гог застрелився.

Аукціонний дім указує, що багато деталей — калібр, рік випуску, місце, де знайшли револьвер, та інше, дозволяють досить впевнено говорити, що йдеться саме про ту зброю, з якої застрелився всесвітньо відомий художник, проте точно встановити це не можливо.

Як відомо, у липні 1890 рок, Вінсент Ван Гог, вийшовши на прогулянку з матеріалами для малювання, вистрілив собі в серце з револьвера, проте куля пройшла нижче.

Завдяки цьому він самостійно дістався до номера готелю, де жив. Через 29 годин після поранення художник помер від втрати крові (о 1:30 ночі 29 липня 1890 року).

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.