У Греції розкопали місто, яке вважалось міфічним

Грецькі археологи виявили стародавнє місто Тенея, яке вважалося міфічним.

Згідно з легендою, це місто заселили троянські військовополонені після захоплення і розграбування Трої греками в XII або XIII столітті до Р.Х., повідомляє Газета UA із посиланням на facenews.ua.

Фото: Greek Culture Ministry
Фото: Greek Culture Ministry

Раніше про місто Тенея було відомо тільки з давньогрецьких текстів.

Археологи знайшли стіни і підлогу з глини, мармуру та каменю. Розкопали предмети домашнього вжитку, гральні кості і 200 монет, що датуються від IV століття до Р.Х. до більш пізніх часів Римської імперії.

Знайшли монету, яку використовували для оплати міфічному Харону, перевізнику в загробне життя, і яку за традицією клали до могили.

Фото: CreditTenea Project
Фото: Tenea Project

У фундамент одного з будинків замурували глиняний глечик з кістками двох людських зародків.

Вчені припускають, що остаточно Тенея було покинуте в VI столітті Р.Х., під час аварських і слов'янських набігів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.