У Помпеях археологи знайшли фреску з Нарцисом. ФОТО

У День святого Валентина археологи в Помпеях оголосили, що знайшли фреску Нарциса, який кохав лише самого себе.

Про це повідомляє ВВС.Україна.

 Дослідники оприлюднили фотографії спальні, оздобленої фресками

Фото: ЕРА

Давньоримське місто Помпеї в Італії поховав вулканічний попіл, коли у 79 році після Р.Х. поблизу нього сталося виверження вулкану Везувій.

Фатальне виверження раптово накрило місто та його мешканців, які нібито завмерли в часі. Це зробило місто справжнім скарбом для археологів.

Останню знахідку виявили в тому ж будинку, де минулого року знайшли еротичну фреску з Ледою та лебедем.

Очільниця проекту Альфонсіна Руссо розповіла, що через красу приміщень влада змінила плани і дозволила продовжити пошуки на цьому місці.

Вона сподівається, що цей маєток, який належав заможним мешканцям центру Помпей, зрештою відкриють для широкого загалу.

 Фреску знайшли в приміщенні, щедро прикрашеному зображеннями

Фото: ЕРА

Археологи повідомили, що фреска була розташована в "елегантній та чуттєвій" спальні.

За словами дослідників, її стеля обвалилася, але за допомогою розкопок вдалося знайти фреску та її фрагменти, щоб скласти її докупи.

Дослідники кажуть, що кольори фрески дуже добре збереглися.

Читайте також:

У Помпеях відкопали рештки коня з упряжжю. ФОТО

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.