Настоятеля МАФу-монастиря біля Десятинки депортували з України

Єпископа Української православної церкви Московського патріархату і настоятеля "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці" на руїнах Десятинної церкви Гедеона (Харона) депортували з України.

Священика затримали в ніч із 13 на 14 лютого в аеропорту Бориспіль, куди він прилетів зі США. Там єпископ зустрічався з конгресманами та державним секретарем США, яким скаржився на нібито порушення прав вірян УПЦ МП в Україні.

Єпископ Макарівський, вікарій Київської єпархії УПЦ МП Гедеон. Джерело: FB Гедеона Харона

"ТСН" наводить пояснення Державної прикордонної службі, що причиною депортації стало те, що єпископ має кілька громадянств і є адептом "русского мира". Прикордонники вилучили у Гедеона український паспорт.

"Владику депортували до США! Вели до літака збройні автоматники як злочинця!", – написав Гедеон у "Фейсбуці".

 Протокол вилучення українського паспорта Харона. Джерело: FB Гедеона Харона

Гедеон (Харон) відомий тим , що є настоятелем "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці" – зареєстрованих як МАФ споруд біля фундаменту Десятинної церкви. Існування "монастиря" від травня 2011 року супроводжується скандалами й конфліктами з Національним музеєм історії України, до якого належить територія, де розташовується МАФ.

У червні 2018 року на чергову вимогу демонтувати об'єкти монастиря, на встановлення яких музей не давав згоди, настоятель Гедеон Харон надіслав листа  з погрозами родового прокляття до сьомого коліна гендиректору Тетяні Сосновській.

У листопаді 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтримав релігійну громаду "монастиря" й призупинив провадження про скасування реєстрації МАФу "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці".

---------------------

Читайте також:

Юрій Мірошниченко про те, чому потрібно будувати храм

ХрамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної

Яким має бути Музей Десятинної. Проект науковців

Археолог Гліб Івакін: "На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі"

Конфлікт у Музеї історії Десятинної. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Десятинна церква - якою і коли вона була. ФОТО

Що пропонують зробити на Десятинній - підсумки конкурсу. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Десятинна церква"

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР