Настоятеля МАФу-монастиря біля Десятинки депортували з України

Єпископа Української православної церкви Московського патріархату і настоятеля "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці" на руїнах Десятинної церкви Гедеона (Харона) депортували з України.

Священика затримали в ніч із 13 на 14 лютого в аеропорту Бориспіль, куди він прилетів зі США. Там єпископ зустрічався з конгресманами та державним секретарем США, яким скаржився на нібито порушення прав вірян УПЦ МП в Україні.

Єпископ Макарівський, вікарій Київської єпархії УПЦ МП Гедеон. Джерело: FB Гедеона Харона

"ТСН" наводить пояснення Державної прикордонної службі, що причиною депортації стало те, що єпископ має кілька громадянств і є адептом "русского мира". Прикордонники вилучили у Гедеона український паспорт.

"Владику депортували до США! Вели до літака збройні автоматники як злочинця!", – написав Гедеон у "Фейсбуці".

 Протокол вилучення українського паспорта Харона. Джерело: FB Гедеона Харона

Гедеон (Харон) відомий тим , що є настоятелем "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці" – зареєстрованих як МАФ споруд біля фундаменту Десятинної церкви. Існування "монастиря" від травня 2011 року супроводжується скандалами й конфліктами з Національним музеєм історії України, до якого належить територія, де розташовується МАФ.

У червні 2018 року на чергову вимогу демонтувати об'єкти монастиря, на встановлення яких музей не давав згоди, настоятель Гедеон Харон надіслав листа  з погрозами родового прокляття до сьомого коліна гендиректору Тетяні Сосновській.

У листопаді 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтримав релігійну громаду "монастиря" й призупинив провадження про скасування реєстрації МАФу "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці".

---------------------

Читайте також:

Юрій Мірошниченко про те, чому потрібно будувати храм

ХрамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної

Яким має бути Музей Десятинної. Проект науковців

Археолог Гліб Івакін: "На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі"

Конфлікт у Музеї історії Десятинної. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Десятинна церква - якою і коли вона була. ФОТО

Що пропонують зробити на Десятинній - підсумки конкурсу. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Десятинна церква"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.