Найкращих учнів Львівщини нагороджуватимуть преміями на честь Героїв Небесної сотні

У школах Львівської області, де навчалися Герої Небесної сотні, планують запровадити іменні премії найкращим учням.

Про це повідомив Укрінформ  з посиланням на прес-службу Льввівської ОДА.

"Ініціатива запровадження іменних премій у школах, де навчалися Герої Небесної Сотні, виникла під час зустрічі голови ЛОДА з рідними полеглих під час Революції Гідності. Нагороду найкращому учневі за підсумками року вручатимуть під час останнього дзвоника. А обирати достойних будуть не лише за успіхи у навчанні, але й за громадську позицію, лідерські якості та досягнення на олімпіадах",- зазначено у повідомленні.

Згадана зустріч відбулася 11 лютого.

Механізми запровадження грошової премії для школярів розробляює департамент освіти та науки ЛОДА.

Нагадаємо, розклад заходів до 5-ї річниці Дня героїв Небесної сотні можна подивитися тут.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.