Які історичні книжки стали "книжками року 2018"? СПИСОК

9 лютого ХХ Всеукраїнський рейтинг "Книжка року 2018" під час церемонії в Українському домі оголосив результати.

Про це повідомляє "ЛітАкцент"

 Перша леді Марина Порошенко вручає "Видавничий імідж року" директору видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" Іванові Малковичу. Фото: FB Президента України Петра Порошенка

"Історична правда" вибрала переможців історичного жанру:

  • Номінація "Популярні видання / історична белетристика": Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель (Харків: Клуб сімейного дозвілля):
  • Номінація "Дослідження, документи": Степан Рудницький "Історія, геополітика і географія". Книга 1–5 (Київ: Темпора):
  • Номінація "Біографії і мемуари": Вінстон Черчілль. Спогади про Другу світову війну. Книга І, ІІ (Київ: Видавництво Жупанського) і Олексій Ясь. Багатоликий Микола Костомаров (Київ: Либідь);
  • Номінація "Науково-популярна література": Таємниці цивілізації (Харків: Віват);
  • Номінація "Спеціальна література / довідкові видання": Микола Чмир Державні нагороди України (Київ: Балтія-Друк);
  • Номінація "Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки": "Криптадії Федора Вовка: винайдення сороміцького. Етнографія сексуальности на межі XIX–XX століть" за упорядкування Марії Маєрчик і Олени Боряк. – (Київ: Критика).

Нагадаємо, вийшло другом нове видання про Голодомор-геноцид "Усвідомлення Голодомору 1932-1933 рр.: Чернігівщина".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.