В Єгипті знайшли гробницю, якій 4 400 років. ФОТО

Археологи зробили важливе відкриття: в Єгипті вони знайшли гробницю верховного жерця, яка лишалася недоторканою протягом 4 400 років.

Про це повідомляє ВВС. Україна

 Усипальня жерця є частиною великого некрополя в Саккарі, де розташовані одні з найстаріших єгипетських пірамід

Фото: AFP

Генеральний секретар Верховної ради з захисту старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі назвав відкриття "єдиним у своєму роді". За його словами, це одна з найважливіших знахідок, які вдавалося зробити протягом кількох останніх десятиліть.

 Вченим ще доведеться розшифрувати ієрогліфи, якими розписані стіни усипальні

Фото: AFP

Гробниця, знайдена в комплексі пірамід у поселенні Саккара, що в 30 кілометраз від Каїра, містить величезну кількіть ієрогліфів і статуй фараонів.

 У Стародавньому Єгипті фігури людей часто вирізали прямо в стінах гробниць і храмів

Фото: Reuters

На фресках зображений верховний жрець на ім'я Ватайє, його мама, дружина та інші родичі.

Жерці у Стародавньому Єгипті вважалися дуже важливими особами, оскільки головним завданням суспільства було задобрити богів

 Фото: Reuters

Археологи сподіваються продовжити розкопки вже найближчим часом. На їхню думку, їм вдасться знайти ще багато цікавого – зокрема, саркофаг з залишками самого жерця.

На фресках Ватайє зображений разом з членами своєї родини

Фото: ЕРА

 

Читайте також:

Археологи під Каїром знайшли вісім саркофагів із муміями. ФОТО

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.