Болгарські в'язні знайшли два горщики турецьких монет ХІХ століття. ФОТО

Ув’язнені Плевенської в'язниці в Болгарії виявили понад 8 кг срібних османських монет під час сільськогосподарських робіт.

Археологи з'ясували, що монети були зібрані у двох великих горщиках і заховані приблизно в ХIX столітті, повідомляє "Еспресо" з посиланням на The History Blog.

 Фото: History Blog

У повідомленні йдеться, що в основному в скарбі знаходилися монети акче - платіжний засіб Османської імперії до 1687 року. Монети відносяться до різних історичних епох і, ймовірно, збирали їх кілька поколінь болгар.

"Цікаво, що в той час за ці гроші можна було купити три будинки в Одріні, яке вважалося головним містом в сьогоднішній європейській Туреччини", - зазначив археолог Володимир Найдьонов.

 Фото: History Blog

Нагадаємо, у 2018 році в Болгарії вже були знайдені монети ХVIII століття і татарський скарб приблизно 1400 року. Монет тоді розкопали набагато менше, але виявили прикраси.

Знайдені нещодавно монети та горщики передали до Регіонального історичного музею Плевен.

Нагадаємо, в Ізраїлі ідентифікували перстень Понтія Пилата.

Кембридзький університет зняв короткометражний фільм мовою, якою говорили в давньому Вавилоні.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.