АНОНС: "Історичною правдою" - по бездоріжжю, невігластву, фейкам і фальсифікаціям!" Зустріч у Бахмуті

Як деконструйовувати міфи і протистояти фейкам розповідатиме Олександр Зінченко, заступник головного редактора проекту "Історична правда", ведучий програми "Розсекречена Історія" на каналі UA:Перший.

Зустріч побудована як спроба відповісти на питання, які обговорює українське суспільство:

Історія роз’єднує, чи об’єднує українців? Як українське суспільство змінювало ставлення до історії після Майдану?

Чому і досі дискутують, коли для українців почалася Друга світова?

Коли українці і поляки знайдуть спільну мову у дискусіях про складні сторінки спільного минулого?

Навіщо потрібна декомунізація?

Як історична правда може допомогти проти фейків і інформаційної війни, розв’язаної РФ?

 Олександр Зінченко

Подія: "Історичною правдою" - по бездоріжжю, невігластву, фейкам і фальсифікаціям!"

Час: 27 жовтня, субота, 12.00

Місце: Бахмутський краєзнавчий музей, вулиця Незалежності, 26 


Подія відбудеться за сприяння ГО "Бахмутська Фортеця", КЗ "Бахмутський краєзнавчий музей" та Міністерства інформаційної політики України.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.