Українські урядовці у Великій Британії відзначили 85-ті роковини Голодомору. ФОТО

У Великій Британії розпочали відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У Лондоні місцева українська громада провела урочисту церемонію в рамках міжнародної акції "Запалімо свічку пам’яті!", повідомляє Посольство України у Великій Британії у "Фейсбуці".

 

До найстарішого в Європі монументу жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні вінки поклали Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко і президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

 

Під час служіння зачитали імена вісімдесяти п’яти дітей з мільйонів тих, які загинули в роки Голодомору. Пам’ять безневинних жертв геноциду була вшанована хвилиною мовчання. Священики Української автокефальної православної церкви та Української греко-католицької церкви провели спільний поминальний молебень.

 

Урочистим запаленням свічки пам’яті розпочато відзначення у Великій Британії 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Нагадаємо, Сенат США ухвалив резолюцію, у якій визнає геноцидом Голодомор 1932-33 років.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР